Srpski pisci iz Švajcarske dostojno predstavljaju kulturu zemlje svog porekla u svetu
Sajam knjiga gradu Göteborgu u Švedskoj, bila je prilika da se srpska dijaspora predstavi sa svojim stvaralaštvom. Naime, Udruženje srpskih pisaca Švajcarske “Zlatno Pero” po treći put je dobilo poziv od organizatora da učestvuje na manifestaciji.
“Zlatno pero” u Geteborgu predstavljali su;
Gospođa Milka Kajganić, predsednica udruženja i pisci Dragan Vukašinović i Milena Spasić.

Topla dobrodošlica za srpske pisce iz Švajcarske
Velika posećenost na štandu gde se tražila knjiga više, svedoči o zainteresovanosti naše dijaspore u Švedskoj za izdanja na srpskom jeziku.
Iako su na predstavljanju “Zlatnog pera” bili prisutni i sami Šveđani, zapažen je veliki broj zainteresovanih posetilaca iz Beograda i zemalja regiona bivše Jugoslavije. Sala koja raspolaže sa stotinu sedećih mesta, bila je mala da primi sve zainteresovane.


Pohvale i zahvalnost organizatorima
Udruženje srpskih pisaca Švajcarske “Zlatno pero” upućuje zahvalnost damama Gordani, Suzani i Jasni za brigu i posvećenost piscima iz srpske dijaspore.












