UMETNICA IZ RUSIJE NAŠLA INSPIRACIJU U SRBIJI

Piše; novinarka Milka Kajganić/ Urednica INFO VIZIJE za Dijasporu i međunarodne odnose.
Ruskinja, Sofija Ječina, rodjena je na Kirilskom ostrvu 1990. godine je kao akademski
slikar imala zajedničku izložbu sa Marinom Popović u Nemačkoj.
Nije ni slutila da će je ovo poznanastvo odvesti u Beograd, gde je postala poznata, priznata i omiljena medju Srbima.

Od turiste do gradjanina Beograda
Sofija se prvo obrela u Batajnici i Zemunu. Tu je srela radoznale, tople i srdačne ljude koji su joj želeli pomoći.
Bila je fascinirana njihovom otvorenošću. Fenomenalan narod, zapažanje i iskazivanje ljubavi prema svakom Rusu.
Tražila galerije preko Googla
Shvatila je da je nova sredina predodredjeno mesto za nju i njeno slikarstvo.Tražila je preko Googla galerije i počela je izlagati. Teme je pronalazila u svakodnevnom životu. Inspirisao je zalazak sunca, šoljica ispijene kafe, srpski jezik i kultura…
Članstvo u Savezu udruženja likovnih umetnika Vojvodine
Udruženje likovnih umetnika Vojvodine prepoznaje njen talenat i primaju je za ravnopravnog člana. Počastvovani su što je Sofija član UNESCA iz Pariza i članica Udruženja slikara Rusije.
Organiziju zajedničke izložbe sa kolegama iz iz Azije, Italije, Francuske, Grčke…

Članstvo u Udruženju književnika Srbije
Sofija sedi u svom ateljeu, slika i piše. Piše knjigu na srpskom jeziku pod nazivom „Beograd u plavom.“
Udruženje književnika Srbije je prima u svoje redove. To joj daje raširena krila da leti planetom, da napiše i drugu knjigu pod nazivom „30 slika Helma“ koju piše na ruskom jeziku. Želi da što lepše opiše svaku svoju sliku koju nudi čitaocu na prevedenom srpskom jeziku. Tako da iz štampe izlazi kao dvojezična knjiga.

Rad i samo rad
Kad ne slika i kad ne piše, Sofija drži časove slikarstva. Mašta da započne rad na ilustraciji dečijih knjiga.
Kada slika, tu nastaju slike i naravno njene samostalne izložbe. Do sada ih je bilo tačno39. Od Beograda, preko Beča do Moskve.
Magičnom 40, izložbom želi da obeleži jubilej svog slikarskog rada i desetu godišnjicu boravka u Srbiji, kao najlepšem delu njenog života.










