BESMRTNI PUK JE VEČAN, DOK SU MU DECA VERNA
Povodom 9.Maja, Dana pobede u drugom svetskom ratu, u Beogradu je organizovan program sećanja na oslobodioce.
Svečanu šetnju “Besmrtnog puka”, predvodili su članovi Vlade Republike Srbije i ambasador Rusije u Beogradu, Aleksandar Borcan Harčenko. Povorka građana i potomaka učesnika rata, krenula je od Spomen- groblja oslobodiocima Beograda do Trga Republike.
Nada Aničić Crljenica, jedna od predvodnica svečane šetnje
Književnica iz Beograda, široj javnosti poznata po aktivnostima koje su usmerene na izgradnju i očuvanje srpsko-ruskog prijateljstva i istorijskih tekovina, Nada Aničić Crljenica, predvodila je šetnju sećanja na oslobodioce. Zajedno sa svojim prijateljima iz Rusije i Srbije, kao i ministrom Nikolom Selakovićem, gospođa Crljenica pokazala je doslednost u nastojanju da u ljubavi približi dva naroda. “Neka ljubav, mir i radost budu život naš,” napisala je književnica na svom profilu povodom Dana pobede.


Pratite još vesti sa kanala INFO VIZIJA













